Selimoğlu Mimarlık & Mühendislik - Hızlı Menü

İletişim

Özel Çizim

Mimari bir tasarım oluştururken, kültürümüzün mimari anlayışını modernizmle harmanlıyor, hem özgün, hem yatırım optimizasyonlu, hem de malzeme, üretim ve detayları ön plana çıkaran projelere imza atıyoruz.

Özel Çizim Hizmetimiz

Mimari, Türk kültürünün en temel ve tecrübeli ürünlerindendir. İşimizi yaparken gerek yaşadığımız topraklara, gerekse bağlı olduğumuz tarihi yapıya ve kültüre karşı sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Sonraki nesillere önceki nesillerin hatırasını anımsatacak başarılı ürünler bırakmak düşüncesiyle, yaptığımız tüm çalışmalara aynı özenle yaklaşmaktayız.

Mimari projeler elbette profesyonel mimarlar, iç mimarlar tarafından çiziliyor, yani mimar veya iç mimar değilseniz mimari proje çizimi görevini kendiniz üstlenemezsiniz, ki zaten yasal detayların yanı sıra, böyle bir işe girişebilmek için gerekli donanımı edinebilmek için mimarlık eğitimi almış olmalısınız.

Mimari projeler eskiden el ile yapılan çizimlerden ibaret olsa bugün artık gelişen teknoloji sayesinde, bilgisayar programlarının yardımıyla oldukça detaylı ve incelikli mimari projeler çiziliyor. Mimari proje çizilirken elbette mimar ve mühendisin fikir birliği içinde olması ve proje taslağı hazırlanırken de, evin sağlam, inşaat kurallarına uygun ve güvenli olabilmesi için tasarımların mühendisin onayından geçmesi gerekiyor.

Bunların yanı sıra mimari proje çizimine başlanmadan önce de proje hazırlığı kapsamında arsanın kontrol edilmesi gerekiyor. Arsa yapısı, yol şebekesi, kanalizasyon, elektrik gibi bağlantılar özenle kontrol edilerek proje bu bağlantılara göre çizilmeye başlanır. Tabii iklim koşulları gibi çevresel etmenler ve manzara, binanın yönü vs gibi estetik özellikler de bu süreçte göz önünde bulundurulur ve yaptıracağınız evle ilgili özel bir isteğiniz varsa, o halde projeyi çizecek olan mimarla tam da bu hazırlık sürecinde ayrıntılı olarak konuşmalı ve bilgi alışverişinde bulunmalısınız. Bizim tavsiyemiz, mimarın arsa kontrolleri sırasında sizin de orada bulunmanız ve taslak çizimi hayata geçmeden önce neyin nasıl olmasını istediğinizi ve imkanları değerlendirmeniz. Tabii taslak çizimlerden sonra ana çizime geçmeden önce de mimar ve mühendisle ikinci bir toplantı yapmalı, ve her şeyin sizin istediğiniz koşullara uygun olduğundan emin olmalısınız. Bu hem mimarınız için, hem de sizin için çok daha rahat bir çalışma ortamı yaratır.

Arsa ve çevresel etmenler incelendikten sonra çizilen eskizlerle aşağı yukarı evinizin nasıl olacağı da şekillenir. Bundan sonra daha ayrıntılı planlara geçilir. Avan proje, aslında ön proje demektir ve yapı ruhsatı alınırken sunulacak olan kesin projeden bir önceki aşamadır. Taslaktan farklı çok daha ayrıntılı ve ana plana uygun ölçeklerle çizilmesidir. Kat planları, oda planları ve dış cephe çizimleri ile tesisat projeleri de göz önünde bulundurularak ortaya çıkabilecek tüm sorunlar, ev sahibi, mühendis ve mimar arasında bu ön projenin üzerinde konuşulur ve çözüme kavuşturulur. Tüm problemler çözüldüğünde ve her ayrıntıya kesin ve net bir şekilde ön proje üzerinde konuşularak karar verildikten sonra artık kesin mimari projenin çizimi aşamasına geçilebilir.

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilrinizi bırakın, en kısa sürede sizi arayalım.

İletişim Kurun

Bir Danışmana mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Mühendislerimiz Sizlere Yardımcı Olsun!