Selimoğlu Mimarlık & Mühendislik - Hızlı Menü

İletişim

Mühendislik

Mimari mühendislik, mühendislik ilkelerinin binaların ve diğer yapıların tasarım ve yapımına uygulanmasıyla ilgili mühendislik dalıdır.

Mimari Mühendislik Nedir?

Mimari projenin tasarım ve projelendirme aşamasından başlayarak işin bitimine kadar geçen süreçte projelendirme, uygulama ve iç mimari uygulamalarındaki deneyimlerimiz ile menfaatlerinizi korumaya yönelik yapılan tüm çalışmalarımızı kapsar.

Mühendislik Hizmeti
Selimoğlu Mimarlık, kendi bünyesinde olmayan mühendislik hizmetleri ile ilgili çözüm ortağı olan profesyonel ekip ve kuruluşlarla da iş birliği yapmaktadır. İşin detayı ve gerektirdiği uzmanlık alanlarını dikkate alarak proje bazlı çalışmalarda alanında uzman ekipleri Selimoğlu Mimarlık şemsiyesi altında toplayarak müşteriye profesyonel bir mühendislik hizmeti sunar.

Tecrübe
İnşaat mühendisliğinin birçok farklı alanında yılların deneyimi ve bilgi birikimi ile tecrübeli bir ekibe sahibiz. Betonarme, prefabrike betonarme, yapısal çelik ve bu yapım yöntemlerinin yerine göre kompozisyonuyla özgün çözümler üretme konusunda uzmanız.

Mimari mühendisliğinde odak, yeni binalar inşa etmek veya eski binaları restore etmek için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler bina yapısının kendisini, aydınlatma, ses ve elektrik sistemlerini ve ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerini içerir. Diğer mühendislik sistemleri, tesisat yapısını, yangın güvenlik sistemlerini ve enerjinin korunmasını içerir. Mimari mühendisler bu sistemleri koordine etmekten ve doğru, güvenli ve ekonomik bir şekilde tasarlandıklarından ve üretildiklerinden emin olmaktan sorumludur.

Mimari mühendislik alanı işbirlikçi bir alandır. Mimari mühendisler, mimarın sanatsal vizyonunu yansıtan binalar tasarlamak ve inşa etmek için mimarlar ve diğer mühendislerle yakın işbirliği içinde çalışır. Mimarlar genellikle bir bina projesinin estetiği ve işlevselliğine odaklanır. Buna karşılık, mimari mühendisleri ön tasarımları teknik açıdan giderir ve inşaat öncesinde ve inşaat sırasında ortaya çıkan sorunları çözer. Örneğin, yüksek bir ofis binası durumunda, bir mimar mühendis, yüksek rüzgârlara veya yoğun kar yağışına dayanma kabiliyetlerine dayanarak hangi malzemeleri kullanmaları gerektiği konusunda önerilerde bulunabilir.

Tecrübeli Ekip
Ön Fizibilite
Detay İşçilik
Proje Takip
Kalite
Memnuniyet

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilrinizi bırakın, en kısa sürede sizi arayalım.

İletişim Kurun

Bir Danışmana mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Mühendislerimiz Sizlere Yardımcı Olsun!